37 gewonden bij brand in asielzoekerscentrum Duitsland
Bij een brand in een asielzoekerscentrum in de Duitse stad Bremen zijn 37 mensen gewond geraakt. Onder hen zijn tien kinderen. Dat meldt persbureau Reuters vandaag.
De brand begon in de kelder van het gebouw. In het azc wonen meer dan 100 vluchtelingen. De politie onderzoekt nog of de brand is aangestoken.
Onbewoonbaar
Bij de bestrijding van de brand waren 70 brandweermannen nodig om de vlammen te bedwingen. Het gebouw is voorlopig niet meer bewoonbaar.
Toename brandstichting
Het aantal brandstichtingen tegen asielzoekerscentra is de afgelopen jaren sterk toegenomen. In 2015 werd er 75 keer brand gesticht in een azc in Duitsland, terwijl dat een jaar eerder 5 keer gebeurde. Ook wordt er in Duitsland steeds vaker geweld gebruikt tegen asielzoekers.