Celstraffen tot 14 maanden voor stelen exotische vogels
Voor veel van de vogels is het te laat, maar de dieven die in 2014 tientallen exotische vogels stalen, zullen niet snel nog een keer toeslaan. De groep van vijf mannen kregen vandaag celstraffen van twee tot veertien maanden. Die straffen zijn hoger dan het Openbaar Ministerie eiste.
De mannen stalen de vogels in 2014 uit Avifauna, ZOO Veldhoven, en uit schuren in Udenhout en De Lier (Zuid-Holland). In sommige gevallen ging het om zeer zeldzame en bedreigde vogelsoorten. De gestolen vogels werden vervolgens ernstig verwaarloosd waardoor een aantal overleden en andere in zeer slechte conditie werden teruggevonden. Het merendeel is verdwenen.
Emotionele impact
Volgens de rechtbank hebben de verdachten grote financiële schade aan de dierenparken toegebracht. Sommige vogels zijn 15.000 euro waard. Daarnaast had de diefstal een grote emotionele impact op de eigenaren, die de vogels jarenlang met veel liefde verzorgden.
Bedreigd
De vogels van bedreigde soorten kunnen niet zomaar vervangen worden. De diefstal heeft dan ook een zware slag toegebracht aan het fokprogramma van deze dieren. De rechtbank rekende het de dieven zwaar aan dat zij hebben bijgedragen aan de bedreiging van beschermde vogelsoorten.