Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Microsoft na cyber-aanval: ‘Regering, wordt wakker!’

Redactie

De gigantische ransomware-aanval van afgelopen weekend moet worden gezien als een wake-upcall. Dat stelt Microsoft in een blogpost.

Vooral overheden moeten sneller informatie verspreiden over zwakke plekken in computersystemen. Microsoft wil dat er een 'Digitale Conventie van Genève' komt, een wereldwijd verdrag om burgers te beschermen.

OVERZICHT: Zo groot is de ‘cyberaanslag’ met gijzelsoftware

Microsoft reageert op de ransomware WannaCrypt, die de afgelopen dagen bedrijven en mensen over de hele wereld heeft gedupeerd. De daders gebruikten een kwetsbaarheid in Windows. De zwakke plek was gevonden door de Amerikaanse geheime dienst NSA, die dit daarna voor zich hield. De kennis werd gestolen en onlangs via WikiLeaks naar buiten gebracht. Microsoft stuurde een patch (reparatie), maar niet alle bedrijven en consumenten hebben die geïnstalleerd.

Microsoft vindt dat in 'cyberspace' dezelfde regels moeten gelden als bij echte wapens. "Stel dat sommige Tomahawk-raketten van het Amerikaanse leger worden gestolen'', aldus het bedrijf.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau