Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Bloemenkransen op de Dam weggehaald uit angst voor vandalisme: ‘Schandalig’

Redactie

Nog geen drie uur nadat de bloemenkransen door onder andere de koning en koningin op de Dam werden gelegd, werden ze in een busje gelegd en afgevoerd. Uit angst voor vandalisme, zo zegt de bestuurder van het busje tegen De Telegraaf.

"We moeten ze wel weghalen, want in het verleden is er met de kransen gevoetbald", aldus de bestuurder. Vanochtend zijn de kransen weer teruggeplaatst, vanavond worden ze weer opgeborgen.

Een omstander noemt het 'heiligschennis' en pleit voor een bewaker die de bloemstukken in de gaten houdt, zodat ze gewoon kunnen blijven liggen. Kim Putters van het Sociaal en Cultureel Planbureau kan zich daarin vinden: "Die kransen horen daar 4 en 5 mei te kunnen liggen, iedereen moet daar respect voor hebben en iedereen die dat schendt hoort aangesproken te worden." Ook Anne Kuik van het CDA vindt het schandalig dat dit moet: "Onbegrijpelijk dat mensen daar aankomen."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau