Bloemenkransen op de Dam weggehaald uit angst voor vandalisme: ‘Schandalig’
Nog geen drie uur nadat de bloemenkransen door onder andere de koning en koningin op de Dam werden gelegd, werden ze in een busje gelegd en afgevoerd. Uit angst voor vandalisme, zo zegt de bestuurder van het busje tegen De Telegraaf.
"We moeten ze wel weghalen, want in het verleden is er met de kransen gevoetbald", aldus de bestuurder. Vanochtend zijn de kransen weer teruggeplaatst, vanavond worden ze weer opgeborgen.
Een omstander noemt het 'heiligschennis' en pleit voor een bewaker die de bloemstukken in de gaten houdt, zodat ze gewoon kunnen blijven liggen. Kim Putters van het Sociaal en Cultureel Planbureau kan zich daarin vinden: "Die kransen horen daar 4 en 5 mei te kunnen liggen, iedereen moet daar respect voor hebben en iedereen die dat schendt hoort aangesproken te worden." Ook Anne Kuik van het CDA vindt het schandalig dat dit moet: "Onbegrijpelijk dat mensen daar aankomen."
"Ja, we moeten ze weghalen want in het verleden werden ze vernield. Werd er met de kansen gevoetbald." #dodenherdenking pic.twitter.com/yu7BLJoVZ2
— Mike Muller (@_MikeMuller) May 4, 2017