Obama in de uitverkoop: ex-president zwicht voor het grote geld
Een toespraak die president Barack Obama in september gaf bij een gezondheidsconferentie waarvoor hij maar liefst $400.000 kreeg is links Amerika in het verkeerde keelgat geschoten. Zelfs collega democraten hebben zich kritisch uitgesproken over de President. Zo noemde Elizabeth Warren, een veelgenoemde presidentskandidaat, het gedrag van de president "zorgelijk".
Het is in de Verenigde Staten niet ongebruikelijk dat ex-presidenten cashen nadat ze het ambt hebben verlaten. Bij Obama ligt echter het verwijt van hypocrisie op de loer, omdat hij zich in het verleden kritisch uitliet over het betalen voor toegang tot politici dat in de Verenigde Staten gebruikelijk is.
Obama's kregen 65 miljoen dollar voor boekcontract
Volgens de Volkskrant is de speech "koren op de molen" van president Trump omdat het laat zien dat Democraten ook niet ongevoelig zijn voor belangenverstrengeling of de uitverkoop van het presidentiële ambt.
De toespraak valt echter in het niet in vergelijking tot de boekcontracten die de Obama's getekend hebben. Volgens de New York Times zouden ze hier 65 miljoen dollar voor hebben gekregen.