Advocaat beschuldigt Le Pen van miljoenenfraude met Europees geld
De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen zou in totaal met zo'n vijf miljoen aan 'Europees geld' hebben gefraudeerd.
Dat beweert de advocaat van het Europees Parlement, meldt NOS. Het Parlement in Brussel doet samen met het Franse OM onderzoek naar vermoedelijke fraude van de partij van Le Pen, Front National. Met Europees geld zouden schijnmedewerkers in Brussel zijn betaald, die in werkelijkheid voor de partij in Parijs werkten.
Het bedrag valt veel hoger uit dan eerst wordt gedacht. Aanvankelijk werd de 'schade' voor Europa geschat op 1,9 miljoen euro.
Achterban blijft achter Le Pen staan
De Franse achterban van Le Pen denkt dat Le Pen geen fraudeur is. Le Pen stelt dat de huidige machthebbers er alles aan doen om haar in een kwaad daglicht te stellen.
Op 7 mei doet Le Pen mee in de tweestrijd met de liberale kandidaat Emmanuel Macron voor het presidentschap van Frankrijk.