Verkeerschaos door stemmende Turken
Rondom Den Haag is een verkeerschaos ontstaan door Turken die willen gaan stemmen voor Turkse referendum. Op de lokale wegen richting het stemlokaal staan kilometerslange files.
Den Haag is een van de steden waar gestemd kan worden voor het omstreden referendum, dat president Erdogan veel meer macht moet geven. Het stemlokaal in Den Haag ligt op een bedrijventerrein, buiten de stad.
'Groot filegevaar voor de A4'
Volgens de NOS loopt het verkeer richting het bedrijventerrein al vast op de provinciale weg N211 vanaf de A4. Die vertraging is zeker een half uur. De drukte wordt mede-veroorzaakt door een wandeltocht door de duinen en wegwerkzaamheden. De VerkeersInformatieDienst spreekt van 'een groot filegevaar voor de A4 richting Den Haag-Zuid.
Een verslaggever van Omroep West meldt dat er steeds groepen van zo'n honderd Turken aanwezig zijn om te stemmen. Zij komen met eigen vervoer of met een speciale bus van de AKP, de partij van Erdogan.
Stemmen voor het referendum kan nog tot morgenavond 21.00 uur. Behalve in Den Haag kan er ook gestemd worden in Amsterdam en Deventer.