Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Turkse Nederlander helpt na rellen: geld voor gesloopte winkel

Redactie

Een actie van een Turkse Nederlander om geld in te zamelen voor het Leger Des Heils in Rotterdam heeft veel succes. Een speelgoedwinkel van het kerkgenootschap werd ernstig beschadigd bij de Turkse rellen van afgelopen weekend.

Inmiddels heeft de actievoerder het streefbedrag - 500 euro - binnen. Volkan, een Turkse Nederlander uit Overijssel die verder graag anoniem wil blijven, begon na het weekend met de crouwfundingsactie. "Ik wil niet dat mensen zeggen 'de Turken hebben de boel beschadigd', maar dat mensen zeggen 'Turken hebben geholpen met de boel weer opbouwen'", aldus Volkan tegen WNL.

Het streefbedrag werd mede gehaald door een anonieme schenking van een prominente Turkse Nederlander. "Ik vond het mooi dat hij wilde dat niemand wist wie hij was", vervolgt Volkan.

Eind deze maand gaat Volkan het bedrag overhandigen aan het Leger Des Heils. "Het hoeft niet zoveel poespas te hebben", benadrukt de weldoener. "Ik wil het zo min mogelijk politiseren dit - ik wil gewoon een goede daad doen."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau