Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rutte: ‘Afspraken maken met Afrikaanse landen’

Redactie

Mark Rutte wil afspraken maken met Noord-Afrikaanse landen om economische migranten tegen te houden. Dat zei hij zojuist tegen zijn tegenstander Jesse Klaver in het slotdebat.

Rutte is trots op de deal met Turkije uit 2015. "Onder ons voorzitterschap is de Balkan dichtgegaan, en nu er een nieuwe stroom op gang komt uit Afrika moeten we opnieuw afspraken maken met landen om dit onder controle te krijgen."

Klaver vindt het onterecht dat Rutte trots is op de deal. "Waar eerst mensen verdronken in Europese wateren, waardoor we het konden zien, blijven ze nu achter in Syrië, waar ze de dood vinden."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau