‘Marokkaanse jongeren: wees Nederland dankbaar’
"Wij, van de eerste generatie Marokkanen in Nederland, zijn goed behandeld. En dankbaarheid daarvoor is op zijn plaats." Dat schreef Naouel Gerbrands donderdag op Facebook in een brief namens haar vader Hassan. De brief ging viraal en is inmiddels bijna 30.000 keer gedeeld.
"Mijn naam is Hassan. Geboren in 1941 te Temsamane, Marokko", schrijft Hassan. "Ik wil een oproep doen aan alle (Marokkaanse) jongeren in Nederland."
Volgens Hassan stond Nederland altijd klaar voor migranten met huisvesting, medische zorg en financiële steun. Hij roemt de kinderbijslag en mogelijkheid tot gezinshereniging waarvan veel Marokkaanse gastarbeiders gebruik maakten.
'Wij zijn goed behandeld en dankbaar'
"Wij, van de eerste generatie Marokkanen in Nederland, zijn goed behandeld. En dankbaarheid daarvoor is op zijn plaats", aldus Hassan.
Hassan richt zich in zijn brief onder andere aan de kinderen van migranten die er extreme geloofsopvattingen op nahouden.
'Ik zie jongens in Opsporing Verzocht die mijn zoon kunnen zijn'
"Onschuldigen worden hier slachtoffer van. En hier schaam ik mij voor", zo schrijft hij, maar ook voor jeugd die op het criminele pad geraakt is heeft hij een boodschap. "Als ik voor de tv zit en een programma zoals Opsporing Verzocht aan het kijken ben. Dan zie ik grotendeels jongens die mijn 'zoons' hadden kunnen zijn. Dit doet mij pijn. Niet wetende hoeveel pijn dit hun eigen ouders doet."
'Marokkaanse jeugd: pak je kansen'
"Wij zijn hier in de jaren 60 niet gekomen om crimineel te zijn of andere onjuiste zaken uit te voeren. Dit is mijn oproep aan de Marokkaanse jeugd. Pak je kansen."
De reacties op de Facebookpost zijn overweldigend positief. Het bericht kreeg meer dan 70.000 likes en Hassan krijgt in de comments diverse uitnodigingen om zijn verhaal te komen doen op middelbare scholen in het hele land.
Toch zijn er ook mensen die de boodschap van Hassan niet zien zitten. Een aantal mensen denkt dat het om een politieke stunt gaat van een linkse partij. Anderen vinden het overbodig dat er benoemd wordt dat Hassan het beste met Nederland voor heeft. "Waarom zijn er zulke berichten nodig, waarin we zouden moeten laten zien dat er "ook" hardwerkende / goed ontwikkelde medelanders zijn?", schrijft een commenter.