Politieagent lekt naar Marokkaans-Nederlandse criminelen; Wilders furieus
Een ervaren politieagent die werkzaam was voor de Dienst Bewaken en Beveiligen wordt ervan verdacht opsporingsinformatie te hebben gelekt naar een Marokkaans-Nederlandse misdaadorganisatie. Deze bende houdt zich bezig met het heling en het witwassen van crimineel geld. Dat schrijft het NRC.
"Hij maakte vooral omgevingsscans", legt journalist Marcel Haenen, die het artikel schreef, telefonisch uit in Goedemorgen Nederland. "Dus als iemand die beveiligd moet worden een bezoek brengt aan een plek, dan wordt er vooraf een verkenning gedaan om te kijken welke gevaren er schuilen in zo'n bezoek." Een agent in deze functie mag alle informatie die hij of zij nodig acht opvragen. De politie is nu druk bezig om vast te stellen welke informatie dat in het geval van deze agent is geweest.
WoestDe politiedienst Bewaken en Beveiligen is onder andere verantwoordelijk voor de bewaking van Geert Wilders en leden van het Koninklijk Huis. De voorman van de PVV heeft dan ook furieus gereageerd op dit lek.
Als ik de Dienst (DBB) die mij moet beveiligen niet meer blind kan vertrouwen kan ik niet meer functioneren. Dit is onacceptabel @MinPres !
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) February 22, 2017
"Het is onduidelijk welke informatie er is gelekt, dus ik snap dat je dan denkt: dat kan zomaar over mij gaan", zegt politiek verslaggever van het NRC Annemarie Kas, vanochtend te gast in Goedemorgen Nederland. Ze denkt dat het laatste woord hier in de Tweede Kamer nog niet over is gezegd. "Het is de laatste week dat zij vergaderen, ik kan me voorstellen dat zij daar snel duidelijkheid over willen."