Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

‘Babymoordenaar vrijuit door geknoei van griffier’

Redactie

De 26-jarige Arnhemmer die eind vorig jaar veroordeeld werd tot 46 maanden gevangenisstraf voor het mishandelen en verwaarlozen van zijn kind Jairo gaat mogelijk vrijuit. Dat schrijft het AD vanochtend.

Baby Jairo overleed in 2010. Hij was toen acht maanden oud, had vele gebroken botten en zijn darm was geperforeerd, volgens artsen door een stomp in zijn maag.

Volgens de advocaten van de vader zal het Openbaar Ministerie in het hoger beroep dat binnenkort dient waarschijnlijk niet ontvankelijk verklaard worden. Een griffie van de rechtbank heeft namelijk het verzoek van het OM om in hoger beroep gegaan van een valse datum voorzien: het document werd eigenlijk pas getekend na het verstrijken van de appeltermijn. Om dit te verdoezelen werd een eerdere datum ingevuld.

"Een absolute doodzonde, een zeer ernstige schending van de goede procesorde", zeg advocaat Sander van 't Hullenaar tegen AD.

De rechtbank erkent dat er problemen waren rond het aantekenen van het hoger beroep, maar spreekt van een "domme fout" en ontkent dat er sprake was van opzet. De advocaten hebben aangifte gedaan van valsheid in geschrifte, maar het Amsterdamse parket besloot na onderzoek niet tot vervolging over te gaan.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau