Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Rechter beslist vandaag of Baudet mag meedoen aan Smurfendebat

Redactie

Thierry Baudet, lijsttrekker van de nieuwbakken partij Forum voor Democratie, sleept vandaag de NOS voor de rechter om deelname aan het zogenaamde 'Smurfendebat' af te dwingen.

Het debat geeft diverse kleine partijen de kans om zich te profileren. Dit jaar nemen SGP, 50Plus, Nieuwe Wegen, Partij voor de Dieren, VNL en DENK deel aan het debat. Geenpeil, Forum voor Democratie en de Piratenpartij zijn buitengesloten van deelname.

Baudet vindt het oneerlijk dat zijn partij niet mag meedoen, vooral omdat de NOS de beslissing over deelname al nam voordat de Kiesraad bepaald had wie er aan de verkiezingen zou deelnemen. "De belastingbetaler heeft er recht op, gewoon een eerlijke nieuwsvoorziening", zegt Baudet.

De partij staat momenteel op een gedeelde laatste plaats in de Peilingwijzer, die maximaal één zetel voorspelt voor Baudet.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau