Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Aantal ‘Oostblokkers’ in Nederland stijgt

Redactie

Het aantal Polen, Roemenen en Bulgaren in ons land groeit. Dat meldde het CBS vanochtend bij Goedemorgen Nederland op NPO 1.

PolenNog nooit waren er zo veel werknemers uit de voormalige Oostbloklanden aan het werk in Nederland. Eind 2015 waren er 855.000 migranten die afkomstig waren uit de (kandidaat-)lidstaten van de Europese Unie. Dat waren er 40.000 meer dan eind 2013.

Ruim een derde van alle migranten kwam uit de Midden- en Oost-Europese lidstaten. Voor het overgrote deel zijn dat Polen (205.000), op grote afstand gevolgd door Bulgaren (24.000) en Roemenen (22.000).

Werkloze "Nederland is aantrekkelijk voor mensen uit andere EU-landen", verklaart Jan Latten van het CBS. Volgens Latten is het aantal werkloze onder de 'Oostblokkers' relatief laag. Bijna driekwart van de migranten had eind 2015 een baan als werknemer of als zelfstandige. "Het aandeel werkenden is hoog. Men komt ook voor een baan naar Nederland."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau