Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Politiehond vindt 5 gram coke: ‘Nee hoor, ik heb geen drugs op zak’ (VIDEO)

Redactie

Een filmpje dat de Rotterdamse politie online heeft gezet laat mooi zien hoe de politie te werk gaat in de strijd tegen drugs. Tijdens een gecoördineerde actie tegen drugsrunners in Vlaardingen eind 2016 liep de politie een man tegen het lijf waar de drugshonden op aansloegen. Alhoewel de verdachte in de eerste instantie ontkende drugs bij zich te hebben trof de politie in een geheim compartiment onder de versnellingspook bijna vijf gram cocaïne aan.

Drugs bij je? 'Ik weet niet zeker'De politie hield de man aan omdat hij ervan verdacht werd drugsrunner te zijn. Drugsrunners zijn dealers die kleine hoeveelheden verkopen aan overwegend buitenlandse klanten, zo schrijft de Rotterdamse politie op haar Youtube-pagina.

Desgevraagd ontkende de man drugs bij zich te hebben. "Nee, misschien hasj ofzo. Ik weet niet zeker." De reactie van de speurhond deed echter anders vermoeden. Toen de politie zijn auto doorzocht bleek dat daarin meerder wikkels coke verstopt waren.

Man mocht toch gaan: geen bewijsDe politie moest de man echter laten gaan: de auto bleek gehuurd en de politie kon niet bewijzen dat de drugs daadwerkelijk van hem waren.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau