Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nog meer winkels in Den Haag timmeren pui dicht uit vrees voor rellen

ANP
•

Uit vrees voor ongeregeldheden zijn zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP zag op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.

Via social media gaan oproepen rond om in verschillende steden de straat op te gaan om te protesteren. Wie er achter de accounts zit, is onduidelijk. Gevreesd wordt dat de protesten uitmonden in plunderingen en rellen, zoals in Frankrijk.

Vrijdagavond was al te zien dat onder anderen Oger op het Noordeinde, de Legostore aan de Spuistraat, ICI Paris XL in de Passage, Tommy Hilfiger in de Hoogstraat en Kruidvat, ICI Paris XL, Jack & Jones en Guess in de Grote Marktstraat maatregelen hadden genomen.

ICI Paris XL heeft ook in Amsterdam maatregelen genomen bij twee filialen.

Een woordvoerster van A.S. Watson, het moederbedrijf van Kruidvat en ICI Paris XL, spreekt van een "voorzorgsmaatregel". "Meerdere winkels in de omgeving hebben dat besluit genomen." Het winkelconcern heeft alleen in Den Haag en Amsterdam enkele winkels uit voorzorg gesloten. Over bijkomende kosten en omzetverlies daarvan kan de woordvoerster niets zeggen. Ze benadrukt dat de veiligheid van personeel prioriteit heeft. Ook wijst ze erop dat andere filialen wel gewoon open zijn voor klanten.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau