Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Kyiv bestookt na bespreking Witkoff en Poetin over vrede

ANP
•

De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van woensdag op donderdag de hele nacht bestookt met Russische raketten, aldus de autoriteiten. Zeker vijftien mensen raakten volgens burgemeester Vitali Klitsjko gewond.Van hen moesten acht mensen naar het ziekenhuis worden gebracht.

De aanval vond plaats vlak na de bespreking van de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff om de onderhandelingen over de oorlog vlot te trekken. Rusland had verklaard klaar te zijn om besprekingen met Oekraïne en de Verenigde Staten te hervatten.

De Amerikaanse president Donald Trump had na de bespreking gezegd dat dit "het dichtst bij dat we zijn geweest" om de oorlog te beëindigen. Maar Moskou had gezegd dat er weinig "substantie" zat in de Oekraïense en Europese vredesvoorstellen die Witkoff hem had voorgelegd.

Volgens de burgemeester van Moskou Sergej Sobjanin vuurde Oekraïne 630 drones op de Russische hoofdstad af en vielen er twee gewonden. De meeste drones werden volgens de burgemeester onderschept en vernietigd.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau