Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Economie

Storing op Schiphol verholpen, honderden reizigers misten vlucht

ANP
•

De storing bij de elektronische paspoortcontrole op Schiphol is verholpen, meldt de Koninklijke Marechaussee. Volgens een woordvoerder van Schiphol hebben enkele honderden mensen hun vlucht gemist nadat sinds 06.00 uur de zogeheten e-gates niet meer werkten. Dat leidde tot lange rijen op de luchthaven. Door de herfstvakantie was het op Schiphol een van de drukste dagen van het jaar.

De 78 automatische paspoortpoortjes werkten niet door een ICT-storing, meldt de Koninklijke Marechaussee. "Maar we doen nog onderzoek naar de exacte oorzaak daarvan", zegt een woordvoerder.

Alle reizigers moesten voor een paspoortcontrole nu langs bij de balie. De Koninklijke Marechaussee gebruikte daarom alle balies en controleerde de paspoorten minder uitgebreid. Daardoor werden volgens Schiphol de rijen de afgelopen uren al korter.

Reizigers moesten gemiddeld een uur wachten, maar er waren uitschieters tot anderhalf uur.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau