Aanslag op luchthaven van Riyad.
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Doden bij aanvallen op luchthaven Saudische hoofdstad

ANP
•

Zeker drie Saudische burgers zijn om het leven gekomen bij twee aanvallen op de luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad. Dat meldt de burgerluchtvaartautoriteit. De aanvallen vonden donderdag al plaats.

De Jemenitische Houthi's claimden toen raketaanvallen op de internationale luchthaven. De burgerluchtvaartautoriteit meldt dat een eerste aanval zich richtte op faciliteiten van het vliegveld en de tweede op een vliegtuig. Meerdere personen raakten gewond. Zij hebben lichte tot zware verwondingen.

Luchtvaartmaatschappij Saudia Airlines laat weten dat een van zijn vliegtuigen is beschadigd. Dat toestel stond op de grond en had geen passagiers aan boord. Een van de slachtoffers is een piloot van de Saudische luchtvaartmaatschappij.

Het conflict tussen de door Iran gesteunde Houthi's, die delen van Jemen bezetten, en Saudi-Arabië is de afgelopen maanden opgelaaid. Saudi-Arabië steunt de internationaal erkende regering in Jemen en leidt al jaren een gewapende coalitie tegen de Houthi's.

De Houthi's zeggen het buurland aan te vallen om zijn steun aan de Jemenitische regeringstroepen. Die zijn een offensief gestart om de bezette gebieden te heroveren. De Houthi's kregen eind vorige maand de volledige westelijke kust onder controle. De aangrenzende wateren zijn belangrijker geworden voor Saudi-Arabië door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz.

Volgens de Verenigde Naties zijn in Jemen sinds medio september ruim 200.000 mensen ontheemd geraakt. Het land gaat al jaren gebukt onder een grote humanitaire crisis. Het conflict met de Houthi's begon in 2014. Volgens het Wereldvoedselprogramma lijden nu drie op de vier gezinnen in de door de regering gecontroleerde gebieden honger.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau