Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Uitzonderlijk warm weer voor laatste dagen van september

ANP
•

Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.

Maandag begint de week met zomerse temperaturen in Limburg. Dinsdag en woensdag stijgen de temperaturen in het hele land. In grote delen komt de temperatuur boven 25 graden uit en in Limburg komt de temperatuur dicht bij de 30 graden. "De warmte is bijzonder voor eind september. Normaal is het in deze periode zo'n 17 graden", licht Weeronline toe. Woensdagavond trekken buien over, waardoor de temperatuur weer iets daalt.

"De warme lucht vindt zijn oorsprong in Zuid-Europa", verklaart het weerbureau. "Door een zuidenwind wordt de warmte naar Nederland vervoerd en kunnen de temperaturen dus zo oplopen de komende dagen. Daarnaast speelt klimaatverandering een belangrijke rol. In het verleden zou een vergelijkbaar weerpatroon waarschijnlijk lagere temperaturen hebben opgeleverd."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau