Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Doorwerken na je pensioen is 'niet onaantrekkelijk': 'Tot dit bedrag betaal je veel minder belasting'

Redactie

De één telt de dagen af tot het pensioen. De ander moet er niet aan denken om niets werkgerelateerds meer om handen te hebben. Steeds meer Nederlanders kiezen er dan ook voor om nog even door te gaan. Maar is doorwerken na je pensioen aantrekkelijk? Financieel adviseur en directeur van MoneyWise Jeroen Wolfsen legt in het radioprogramma Stand van Nederland uit hoe dat zit.

"Het is zeker niet onaantrekkelijk om door te werken", stelt Wolfsen. Hij legt uit dat je in één klap veel minder belasting over je loon betaalt als je de AOW-leeftijd bereikt. Tot 38.883 euro aan inkomen betaal je nog maar 17,85 procent belasting in plaats van 37,56 procent. "Dat komt doordat AOW-gerechtigden geen premies meer betalen voor onder meer de Algemene Ouderdomswet en de werknemersverzekeringen."

Luister nu naar de podcast van Stand van Nederland:

Om deze content te bekijken dien je akkoord te gaan met sociale media cookies.

Wie na zijn pensioen extra inkomen verdient, houdt daardoor relatief veel over. Tegelijkertijd geldt natuurlijk: meer inkomen betekent ook meer belasting. Boven ongeveer 38.883 euro valt het inkomen volgens Wolfsen weer in een hoger tarief.

Gekort op AOW?

Sommigen denken dat extra inkomen uit werk ten koste gaat van de AOW of het pensioen. Wolfsen ontkracht dit stellig. "Als je nu een baan hebt en je neemt een bijbaan, word je daar ook niet op gekort. Dus het zou gek zijn als je wel op je pensioen en je AOW wordt gekort." Wel geldt dat 67-plussers geen recht meer hebben op bepaalde werknemersverzekeringen, zoals de Ziektewet.

Wolfsen adviseert om tijdig bij je baas aan te kloppen als je wil blijven werken. "Je moet je realiseren dat de werkgever waarschijnlijk een tijdelijk contract aanbiedt. Daar is niets mis mee, want er zit waarschijnlijk ook een tijdelijk karakter aan. Bovendien heb je recht op meer tijdelijke contracten. Normaal gesproken mag de baas maar drie tijdelijke contracten aanbieden. Na je 67e gaat het om zes contracten met een maximale duur van vier jaar."

De financieel adviseur hamert er tot slot op dat je je toeslagen goed in de gaten moet houden. Wie meer gaat verdienen, krijgt mogelijk minder of helemaal geen zorgtoeslag of huurtoeslag.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau