Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Burgemeester: bestrijden natuurbrand Limburg 'extreem moeilijk'

Redactie

Het bestrijden van de natuurbrand in de Boschhuizerbergen ten noordoosten van Venray is "extreem moeilijk", zegt burgemeester Michiel Uitdehaag van die Noord-Limburgse gemeente. "De brand woedt in een moeilijk toegankelijk gebied, het is al lange tijd droog en de wind is onvoorspelbaar. Daardoor kan het vuur steeds opnieuw oplaaien en blijft de situatie uitdagend voor de hulpdiensten."

Volgens Uitdehaag zijn de gevolgen van de maandag uitgebroken brand groot. "Veel natuur is verloren gegaan en in de directe omgeving, in Brabant en in Gelderland kunnen inwoners de rook ruiken. We realiseren ons dat dit voor veel mensen zorgt voor overlast."

De inzet van de brandweer is er dinsdagmiddag vooral op gericht te voorkomen dat het vuur zich verder uitbreidt. Zo'n 100 hectare is getroffen door de brand, die nog niet onder controle is.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau