New York Post: Infantino zocht steun bij Trump om WK-plan
De bekritiseerde FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft volgens de krant New York Post de Amerikaanse regering om steun gevraagd. De voorzitter ligt onder vuur vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
De New York Post schrijft op basis van bronnen dat Infantino herhaaldelijk en zonder succes de Amerikaanse president Donald Trump telefonisch had geprobeerd te bereiken. Volgens de krant heeft Infantino nu een privégesprek met minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio ingepland.
De FIFA schrapte na fel verzet van onder meer de UEFA het plan om een commerciële dochteronderneming op te richten voor de organisatie van haar grootste evenementen. Deze organisatie zou openstaan voor particuliere investeringen. Joshua Kushner zou naar verluidt met zijn bedrijf een grote investeerder in het project worden. Kushner is de broer van Jared Kushner, schoonzoon van Trump.