Foto ter illustratie.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Amsterdamse politie ontruimt gebouwen vanwege mogelijk explosief

Redactie

De politie in Amsterdam-West heeft dinsdagmiddag bij de Nierkerkestraat de omgeving afgezet en gebouwen ontruimd. In een auto die crashte na een politieachtervolging zit mogelijk explosief materiaal, meldt de veiligheidsregio.

De politie heeft in een straal van 100 meter meerdere woningen en een verzorgingstehuis met hulpbehoevende personen ontruimd. De Explosieven Opruimingsdienst doet nader onderzoek. Er zijn meerdere ambulances aanwezig.

De auto is een BMW die in de nacht van maandag op dinsdag is gebruikt bij een plofkraak in het Duitse Fürth, zegt een politiewoordvoerder. Hij werd in Nederland gesignaleerd, waarna een achtervolging is ingezet.

De inzittenden van de auto zijn na de crash gevlucht. De politie is naar deze verdachten "met man en macht" op zoek, zegt de woordvoerder. Er worden een helikopter, drones en honden ingezet.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau
;