Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Politiek

Ouwehand draagt leiding Partij voor de Dieren over aan Teunissen

Redactie

Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.

Ouwehand stapt op omdat de partij volgens haar een nieuwe fase is ingegaan. "Dat ik dit besluit heb kunnen nemen en dat er een sterk en ervaren Kamerlid als Christine klaarstaat om het stokje over te nemen, is een onderstreping van de volwassen en gezonde partij die we nu zijn."

Haar leiderschap was een roerige periode. Er waren interne ruzies, het partijbestuur probeerde Ouwehand te wippen als lijsttrekker en een deel van de senaatsfractie scheidde zich af. Ouwehand zegt dat haar visie "bij een klein aantal mensen in de partij tot weerstand heeft geleid. Het was een strijd die het waard was om aan te gaan, maar die ook veel van me heeft gevergd."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau