Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Politiek

Trump en Xi spreken bij staatsbanket van hoop op goede contacten

Redactie

De Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping hebben in hun toespraken bij een staatsbanket gezegd dat ze blijven werken aan nauwere banden. Volgens Xi kunnen Trumps doelen en de ontwikkeling van China goed samengaan.

"Het bewerkstelligen van de grote wedergeboorte van de Chinese natie en het weer groot maken van de Verenigde Staten kunnen volledig hand in hand gaan, elkaar helpen slagen en het welzijn van de hele wereld verder brengen", zei Xi, verwijzend naar veelgebruikte politieke slogans van de regeringen in China en de VS.

Trump heeft zijn gesprekken met Xi "extreem positief en productief" genoemd. Hij noemde de Chinese leider tijdens het diner een vriend, en heeft hem en zijn echtgenote Peng Liyuan uitgenodigd om eind september langs te komen in het Witte Huis.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau