Poetin wil pas na sluiten vredesakkoord ontmoeting met Zelensky
De Russische president Vladimir Poetin is bereid om de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te ontmoeten in een derde land, "maar alleen wanneer er een blijvend vredesakkoord is gesloten".
Volgens Poetin moet een eventueel gesprek zich niet richten op onderhandelingen, maar op de ondertekening van een overeenkomst. "Ik denk dat de kwestie op zijn eind loopt", zei hij over de oorlog met Oekraïne.
Europa bereidt zich voor op mogelijke directe gesprekken met Rusland. Poetin zei daarin voorkeur te geven aan de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder. Hij leidde de Duitse regering tussen 1998 en 2005 en kreeg later veel kritiek om zijn nauwe banden met Rusland. Schröder zei in 2024 al dat hij dacht dat zijn vriendschap met Poetin zou kunnen helpen bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne.