Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU
Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
De Commissie spreekt over een "positieve richtlijn" voor fusies die bijdragen aan de concurrentiekracht van de EU als geheel. Dat een bedrijf heel groot kan worden, moet vaker gezien worden als iets positiefs, aldus het dagelijks bestuur van de EU.
Brussel spreekt er al langer over dat het meer wil doen om Europese bedrijven verder te laten groeien, om zo de concurrentie aan te gaan met bijvoorbeeld bedrijven uit de Verenigde Staten en China. Met name kleinere lidstaten zijn daar huiverig voor, omdat ze bang zijn dat dat vooral ten goede zal komen aan grote en rijke bedrijven uit de grotere lidstaten, zoals Duitsland.