Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Gidi Markuszower wil Mona Keijzer: 'Een veel mooier gezicht'

Hans Stehouwer

Als het aan Gidi Markuszower ligt, sluit Mona Keijzer na haar vertrek bij BBB aan bij zijn beweging op rechts. Dat liet de voorman van Groep Markuszower weten aan het AD en aan tafel bij talkshow Eva. "Ze is in ieder geval een veel mooier gezicht dan dat ik ben", zei de fractievoorzitter dinsdagavond.

Of Keijzer ook warmloopt voor een samensmelting, is nog de vraag. "Dat moet u aan mevrouw Keijzer vragen", zei Markuszower, die met zijn fractie een afsplitsing van de PVV vormt in de Tweede Kamer. "Wij hebben een aantal gesprekken gehad nadat zij was weggegaan bij BBB. We hebben contact."

"Alles rechts van de VVD - want de VVD is heel links - daar moet een soort consolidatie plaatsvinden. Dat is goed voor de kiezer. Ik zou heel graag met haar verder willen spreken", zei hij tegen Eva Jinek.

Scharrelen

Staatsrechtgeleerde Wim Voermans ziet dat Markuszower nog enigszins de handrem op zijn verlangens houdt. "Je hebt Mona Keijzer nodig om daarin mee te gaan. Als hij nu al te veel doorpakt, is hij haar misschien kwijt. Het is een soort scharrelen."

Wim Voermans
Wim Voermans
Hoogleraar staats- en bestuursrecht

“Om je stempel te zetten op het beleid van dit minderheidskabinet heb je een rechts blok nodig.”

Quote delen
  • Gekopieerd

"Politiek is het wel verstandig dat hij probeert te consolideren op rechts", gaat Voermans door in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Dat verkruimelt nu. Om je stempel te zetten op het beleid van dit minderheidskabinet heb je een rechts blok nodig."

Afscheid van BBB

Keijzer stapte in februari uit de fractie van BBB nadat ze niet als nieuwe leider werd gekozen maar Henk Vermeer. Haar gesprekken met Markuszower werden door de BBB-leiding aangehaald als onderdeel van een vertrouwensbreuk. Keijzer had gesprekken met Markuszower, ook voor haar vertrek bij BBB, maar volgens haar ging het slechts over samenwerking op onderdelen tussen de partijen.

Afgelopen vrijdag nam ze officieel afscheid van BBB, na eerder decennialang lid te zijn geweest van het CDA. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB", zei ze op een ledenavond in Barneveld.

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau