Foto ter illustratie.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Economie

Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

Redactie

Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

Hoewel de meeste Europese luchtvaartmaatschappijen zich hebben ingedekt om de stijgende prijzen op korte termijn op te kunnen vangen, zullen de stijgende kosten wel leiden tot hogere ticketprijzen, meent Ryanair-topman Michael O'Leary.

Brandstof is een van de grootste kostenposten voor de luchtvaart. Nu de Brent-olieprijs boven de 110 dollar per vat ligt, zijn steeds meer maatschappijen genoodzaakt brandstoftoeslagen in te voeren of enkele vluchten te annuleren.

Lufthansa-topman Carsten Spohr zegt dat zijn bedrijf gemiddeld 10 euro winst per passagier maakt. "Er is geen manier waarop je extra kosten kunt opvangen."

Met stijgende ticketprijzen in het vooruitzicht, besluiten veel passagiers om nu tickets te kopen, nu de prijzen nog lager liggen. Enkele Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen lieten weten dat zij momenteel een van hun sterkste boekingsperiodes zien, doordat zowel welgestelde vakantie- als zakenreizigers ruim van tevoren hun stoelen reserveren.

Ook de vraag bij Air France-KLM is volgens topman Benjamin Smith "zeer gezond". Vooral vluchten naar Azië en Afrika, waar onlangs de capaciteit voor verhoogd is, doen het goed. Lufthansa voegde veertig extra vluchten naar Azië toe, nadat de maatschappij het luchtverkeer in het Midden-Oosten schrapte. Die vluchten waren volgens Spohr "binnen enkele dagen volgeboekt".

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau