WNL
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Nieuwe hoofdredacteur Quote deelt ambitieuze plannen: 'Met podcasts groter platform worden'

Redactie

Quote heeft in Meindert Schut een nieuwe hoofdredacteur gevonden. Maandag begint de voormalig radiopresentator bij het blad. Schut heeft grootse plannen met het merk.

Het Nederlandse tijdschrift Quote is vooral bekend van de Quote 500 en heeft in 2025 ongeveer 40.000 oplages. "Quote is een hartstikke mooi en sterk merk, maar vooral bekend vanwege het blad en natuurlijk vooral de Quote 500", reageert de kersverse hoofdredacteur maandag in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Dat is echt iets fantastisch, maar ik denk dat Quote een groter platform moet gaan worden, we meer moeten gaan doen."

Schut (53) geldt als goede bekende met audio, gezien zijn decennialange ervaring als radiopresentator bij BNR. "Ik denk dan gelijk aan een paar mooie podcasts bijvoorbeeld, maar ook wat andere zaken. We gaan veel meer digitaliseren en ik wil veel vaker in contact komen met de doelgroep van Quote."

'Je moet wel andere dingen doen'

Hoe gaat hij ervoor zorgen dat Quote kan blijven bestaan? "Dat heeft onder meer te maken met platformdenken. Er is geen medium meer dat alleen maar één kerntaak heeft. Televisie doet er ook andere zaken naast, net als de radio, kranten en andere printuitingen. Het gaat om video, podcasting en andere zaken. Je moet wel. We zijn een sterk merk met een mooi platform, maar het moet breder."

Volgens Schut is duidelijk "dat verbreding en verjonging" nodig is bij Quote. "Ik zit om me heen te kijken, ik heb zelf twee kinderen, van 17 en 15 jaar. Zij lezen eigenlijk geen bladen en ik vind dat wel jammer. Het is niet alleen leuk, maar ook goed voor ze om veel te lezen. Ik kom graag in contact met jonge ambitieuze lezers die ook Quote gaan lezen om er aan de onderkant meer lezers bij te krijgen."

Schut kijkt vooral uit naar zijn eerste dag. "Ik ben heel erg benieuwd waar de redactie meekomt, maar ik heb zelf ook wat ideeën natuurlijk."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau