Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Halsema: bekladding Paleis op de Dam 'schandalig en onacceptabel'

Redactie

De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreekt van een "schandalige en onacceptabele bekladding" op het Paleis op de Dam. Het gebouw werd dinsdagochtend besmeurd met rode verf. Ook is er in het rood 'fuck Israël' op het paleis geschreven.

Halsema vindt het "juist vandaag ook een klap in het gezicht van al die mensen die rouwen om de gruwelijke aanslag van Hamas twee jaar geleden".

Palestine Action NL claimt dit dinsdagochtend te hebben gedaan "als reactie op het verbod van de burgemeester op de Nationale Herdenking voor Palestina". Een woordvoerder van Halsema legt uit dat er een pro-Palestijnse demonstratie was aangemeld op de Dam, maar dat er eerder een pro-Israël demonstratie was aangemeld op dezelfde plek. Omdat die twee demonstraties volgens haar niet samengaan, kreeg de pro-Palestijnse groep te horen dat hun demonstratie ergens anders mag plaatsvinden, of op een ander tijdstip op de Dam.

Momenteel wordt de verf van het gebouw verwijderd.

"Vernielingen zijn nooit acceptabel voor het uiten van een mening", reageert de Rijksvoorlichtingsdienst. Het Rijksvastgoedbedrijf, de beheerder van het paleis, heeft laten weten juridische stappen te ondernemen. "Er is schade geconstateerd en daar doen we aangifte van."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau