Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Belgische treinkaartjes worden goedkoper, wanneer volgt Nederland? 'Er wordt hier zelfs gesproken over een spitsheffing'

Hans Stehouwer

In België gaat de prijs van een treinkaartje omlaag. Zeven op de tien reizigers gaan er binnenkort op vooruit met het idee dat zo meer mensen de trein pakken en de knaken toch verdiend worden. In Nederland is een daling van de treinprijzen nog ver weg, weet politiek verslaggever Tessa van Viegen.

"Daar koersen we in Nederland nog niet op", vertelt Van Viegen in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "Sterker nog: in de Tweede Kamer is er eigenlijk een discussie gaande hoe we ervoor kunnen zorgen dat er weer meer mensen met de trein gaan en dat ook de NS weer winstgevend wordt."

"Er werd zelfs gesproken over een spitsheffing, dus dat je nog meer gaat betalen dan dat nu al het geval is. Dat zou om 2,50 euro gaan dat dan dus bovenop je kaartje gaat betalen op bepaalde tijdstippen. Nu is wel het laatste nieuws dat de Tweede Kamer daar niet op zit te wachten. Zij willen dat de NS weer haar huiswerk gaat doen en gaat kijken of het op een andere manier kan, want ze willen eigenlijk niet dat we nog meer gaan betalen voor dat treinkaartje dat al best wel duur is."

Reizen in spits soms noodzakelijk

De NS onderzocht hoeveel meer mensen er met de trein zouden reizen als het goedkoper zou worden. "Wat dat betreft zeggen ze ook: we willen een spitsheffing", aldus Van Viegen. "Dan gaan meer mensen buiten de spits reizen. Maar er is ook een heel groot deel, namelijk volgens mij tachtig procent, dat in de spits moet reizen vanwege werk."

Amerikakenner Willem Post komt uit een echte treinfamilie. "Mijn overovergrootvader was al machinist, mijn vader ook. Mijn familie heeft de meeste machinisten opgeleverd. Ik niet, maar ik ben wel in de trein opgevoed. Tijdens de vakanties konden wij - net als iedereen bij de spoorwegen - gratis reizen door heel Europa."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau