Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Grote stroomstoring in Leeuwarden veroorzaakt door schip dat tegen kabels voer

Redactie

De stroomstoring in Leeuwarden en omgeving is veroorzaakt door een schip met een kraan dat rond 14.30 uur tegen hoogspanningskabels is gevaren. Een kabel is helemaal kapot, een andere zwaar beschadigd, zegt een woordvoerder van TenneT. Bij de aanvaring zijn geen gewonden gevallen.

De netbeheerder verwacht tussen 19.00 uur en 21.00 uur klaar te zijn met het ontkoppelen en aarden van de verbindingen. Dan kan de stroom worden omgeleid. Zodra dat is gelukt, kan Liander stapsgewijs weer klanten aansluiten.

Tussen de 20.000 en 30.000 aansluitingen in en om de Friese hoofdstad zitten momenteel zonder stroom. De storing heeft onder meer impact op het verkeer, meldt TenneT. Ook sloten veel winkels en het gemeentehuis van Leeuwarden voortijdig.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau