ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Politiek

Bewindslieden NSC worden eerst tijdelijk vervangen door collega-ministers van VVD en BBB

Redactie

De negen vertrokken demissionaire bewindslieden van NSC worden in eerste instantie tijdelijk vervangen door collega-ministers van de VVD en BBB, de twee overgebleven partijen van het kabinet onder leiding van de partijloze Dick Schoof.

Zoals vrijdag al duidelijk werd, neemt Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) voorlopig waar als minister van Buitenlandse Zaken. Justitieminister David van Weel (VVD) krijgt tijdelijk Binnenlandse Zaken onder zijn hoede. Sophie Hermans (Klimaat en Groene Groei, VVD) krijgt het ministerie van Onderwijs erbij.

Sociale Zaken gaat naar BBB-minister en vicepremier Mona Keijzer, laat de Rijksvoorlichtingsdienst zaterdag weten. En Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat, BBB) voert het tijdelijke beheer over het ministerie van Volksgezondheid.

Later zullen de posten definitief worden verdeeld. Het is voor bewindspersonen vrijwel niet te doen om twee ministeries te runnen.

De ministers en staatssecretarissen van NSC kregen vrijdag eervol ontslag van de koning. Ze stapten op nadat kort daarvoor partijgenoot Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) was vertrokken omdat hij naar eigen zeggen te weinig steun had gekregen in de ministerraad voor nieuwe maatregelen tegen Israël.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau