Volodimir Zelenski en Donald Trump.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Trump noemt luchtsteun VS als optie om Oekraïne te beschermen

Redactie

De Verenigde Staten zouden Oekraïne na de oorlog kunnen helpen beschermen met luchtsteun, oppert president Donald Trump. Europese bondgenoten van Oekraïne vragen al langer om zulke steun, maar het is voor het eerst dat de VS die mogelijkheid noemen.

Europese landen "zijn bereid mensen het veld in te sturen", zei Trump na overleg met de leiders van Oekraïne en Europese medestanders tegen Fox News. "Wij zijn bereid hen te helpen met zaken, in het bijzonder waarschijnlijk - als je dat kunt zeggen - vanuit de lucht. Want niemand heeft de spullen die wij hebben, echt. Zij hebben ze niet."

Bondgenoten van Oekraïne werken onder Europese leiding al maanden aan 'veiligheidsgaranties' voor het land. Maar ze dringen steeds aan op Amerikaanse ruggensteun, omdat ze alleen niet in staat denken te zijn Rusland afdoende af te schrikken en Oekraïne te beschermen.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau