Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Politiek

Tijs van den Brink stopt bij EO en wil Kamerlid worden voor CDA: 'Stoute schoenen aangetrokken'

Redactie

Presentator en journalist Tijs van den Brink (54) stopt na 25 jaar bij de EO. Hij heeft bij het CDA gesolliciteerd naar een plek op de kandidatenlijst, maakte de EO maandag bekend. Van den Brink, een van de bekendste gezichten van de EO, is met onmiddellijke ingang niet meer journalistiek actief voor de omroep.

De presentator maakt dat vandaag bekend in een persbericht. Een CDA-woordvoerder bevestigt de sollicitatie van Van den Brink. De partij doet nog geen uitspraken over de kandidatenlijst. Van den Brink (55) werkt al meer dan 25 jaar bij de EO en is daarin uitgegroeid tot één van de bekendste gezichten van de omroep. Hij presenteerde de laatste tijd de journalistieke programma’s Dit is de Dag en Dit is Tijs, en de podcast De Spindoctors.

Tijs van den Brink heeft er nooit een geheim van gemaakt dat de politiek hem trekt, zegt hij in het persbericht: "Na de val van het kabinet heb ik de stoute schoenen aangetrokken en een sollicitatiebrief geschreven aan het CDA. Of het uiteindelijk tot een Kamerlidmaatschap komt, wordt bepaald door het CDA en de kiezer. Dat is spannend, maar ik zet deze stap met overtuiging."

Hans van der Linden, hoofdredacteur journalistiek bij de EO, wijst erop hoe belangrijk Van den Brink is (en is geweest) voor de journalistieke afdeling van de omroep. "Tijs heeft zich bij de EO ontwikkeld tot gezaghebbend journalist met geloof en politiek als specialiteit. Zijn manier van werken kenmerkte zich door nuchterheid, scherpte en zorgvuldigheid. Ik zal hem, zijn journalistieke vakmanschap en morele antenne missen, maar ik gun hem deze stap van harte."

Mocht Van den Brink na de verkiezingen voor de Tweede Kamer eind oktober niet in het parlement belanden, dan gaan de presentator en de EO in gesprek over de ontstane situatie. Het is echter uitgesloten dat hij in dat geval terugkeert in zijn huidige werkzaamheden.

'Spijt als ik het niet geprobeerd heb'

Eerder dit jaar gaf Van den Brink in een interview met NRC al aan dat hij een politieke carrière ambieert. "Hoop ik het? Ja. Omdat ik spijt heb als ik op mijn sterfbed lig en het niet geprobeerd heb", aldus de presentator. "Ik vind dat Nederland bestuurd moet worden door mensen die hart hebben voor het land. Maar het is ook gewoon nieuwsgierigheid. Daar ga ik niet vromer over doen dan ik ben." In dat interview gaf hij aan dat hij zichzelf bij drie á vier partijen zag, waaronder NSC. Hij heeft niet altijd op dezelfde partij gestemd.

Bovendien merkte hij destijds al op dat zijn functie bij de EO niet te combineren zou zijn met een eventuele kandidaatstelling. Van den Brink :"Stel, ik schrijf een sollicitatiebrief in maart. In september wordt de kieslijst bekend gemaakt. Hoe moet ik in de tussentijd geloofwaardig een politicus van die partij interviewen?", zei hij. "Ik wil niet dat een politicus denkt een thuiswedstrijd te kunnen spelen."

Wat vond je er van?

Laat ons weten wat je van dit artikel vindt, deel jouw mening en praat mee.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau