Moorden op 'gewone' Nederlanders besteld via dark web: 'Ik wil dat je hem levend verbrandt'
Op een website die huurmoorden aanbiedt, zijn minstens zeven opdrachten geplaatst om Nederlanders te laten doden. In vier gevallen is er voor de moord betaald, blijkt uit gehackte gegevens die sinds april in handen zijn van RTL Nieuws. De doelwitten zijn gewone mensen, zoals een lerares, een verpleegkundige en een ambtenaar.
In totaal gaat het om veertien opdrachten waarbij Nederlanders als slachtoffer zijn genoemd. Daarvan zijn er zeven volgens RTL Nieuws “griezelig concreet” beschreven. Zo schrijft een opdrachtgever letterlijk: "Ik wil dat je hem levend verbrandt en dat hij het niet overleeft." Een ander gaf zelfs gedetailleerde instructies over het moment van de moord: "Ik wil niet dat het kind erbij is als ze wordt doodgeschoten. Het kind en de man zijn 's avonds vaak anderhalf uur weg."
Politieonderzoek en dreigend gevaar
De gehackte data zijn gedeeld met de Landelijke Eenheid van de politie, in het bijzonder de Landelijke Opsporing en Interventies. Verschillende politie-eenheden doen nu onderzoek naar zowel de opdrachtgevers als mogelijke slachtoffers.
Voor zover bekend is geen van de moordopdrachten uitgevoerd. De opdrachtgevers lijken te zijn opgelicht door de makers van de website, die het geld incasseerden zonder een moord te plegen. Toch neemt de politie de dreiging zeer serieus. Een woordvoerder zegt dat het geven van een moordopdracht op zich al een ernstig strafbaar feit is. Bovendien lopen de slachtoffers mogelijk nog steeds gevaar. Volgens RTL Nieuws zijn vrijwel alle huurmoordwebsites op het dark web nep.