Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Zwarte zaterdag is over hoogtepunt van verkeersdrukte heen

Redactie

De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.

In Frankrijk stond kort na het middaguur in totaal 1053 kilometer file. Zoals altijd waren de Route du Soleil van Lyon naar Orange en de A9 richting Spanje langs Narbonne de drukste routes, waardoor ook Nederlandse vakantiegangers tot enkele uren vertraging opliepen. Ook rond Bordeaux en op de A71 via Clermont-Ferrand staan files. Omdat er ook veel terugkerend vakantieverkeer is, is het ook in noordelijke richting druk.

In Duitsland kwam het vakantieverkeer pas later in de ochtend op gang. Toch leverde dat niet op heel veel plaatsen vertraging op, hoewel op 1250 plaatsen aan de weg wordt gewerkt. Vooral rond Bremen en Hamburg en in het zuiden bij Stuttgart en München liep het wel vast, net als op de A8 richting Salzburg in Oostenrijk.

Vanaf Salzburg is het ook filerijden richting Villach en Slovenië, maar de vertraging is teruggelopen tot anderhalf uur. In Slovenië en Kroatië staan ook lange files. De route van Zagreb naar de Kroatische kust is goed voor tweeënhalf uur vertraging.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau