Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Nederland

Apotheekketen slaat alarm over prijsverhoging bloedverdunner

Redactie

Apotheekketen BENU slaat alarm over een prijsverhoging van de bloedverdunner Eliquis door de Amerikaanse fabrikant Bristol-Myers Squibb (BMS). Hierdoor moeten apothekers het medicijn inkopen voor een hogere prijs dan zorgverzekeraars vergoeden, aldus de organisatie met naar eigen zeggen 345 apotheken.

"Het is cruciaal dat patiënten toegang blijven houden tot betaalbare medicatie zonder dat de zorgketen onder onacceptabele financiële druk komt te staan", aldus Léon Tinke, algemeen directeur van BENU Nederland. "De continuïteit van de levering van Eliquis via de farmaceutische groothandels en de apotheken staat op het spel."

Eliquis wordt gebruikt door trombosepatiënten. Het is volgens BENU de meest gebruikte bloedverdunner in Nederland. Binnen anderhalf jaar verloopt hier het patent en komen er alternatieven beschikbaar die naar verwachting 80 tot 90 procent goedkoper zijn.

Tegen Het Financieele Dagblad zei Tinke dat BMS een decreet van de Amerikaanse president Donald Trump als reden gaf voor de prijsverhoging. BMS was voor de krant niet bereikbaar voor commentaar.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau