Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Douwe Bob vertrekt uit Nederland om veiligheid van zijn gezin te waarborgen: 'Vanmiddag 112 moeten bellen'

Redactie

Douwe Bob heeft besloten om voorlopig uit Nederland te vertrekken om "de veiligheid van m'n gezin en mezelf te waarborgen". Dat schrijft de zanger in een bericht op Instagram. Hij voegt eraan toe dat hij dat doet op advies van de politie.

Het management van de zanger bevestigt desgevraagd dat het bericht klopt en dat hij met zijn gezin in een politieauto zit. "Zijn veiligheid is serieus in het geding. Vanmiddag 112 moeten bellen."

"In de media en door politici wordt nog steeds het beeld geschetst dat ik niet wilde spelen voor kinderen vanwege hun Joodse afkomst", vervolgt Douwe Bob. Als ik dat over mij zou horen zou ik eerlijk gezegd ook woedend zijn. Gelukkig is dit een totale leugen en ik weerleg het in dit fragment van eergisteren bij Renze."

Een woordvoerder van de politie wil geen reactie geven en bevestigt noch ontkent het verhaal.

Dilan Yesilgöz

De zanger kwam de afgelopen dagen in het nieuws omdat hij dit weekend weigerde op te treden op het Joodse kindervoetbalevenement Jom Ha Voetbal. Onder anderen VVD-leider Dilan Yeşilgöz reageerde in een bericht op X. Zij repte in haar bericht van "Jodenhaat". Eerder dinsdag zei Yeşilgöz nog achter die uitspraak te staan.

De zanger had eerder in talkshow Renze gezegd dat hij "met de dood was bedreigd" vanwege het incident.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau