Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Economie

Benzine meer dan 1 cent duurder door spanningen Midden-Oosten

Redactie

De adviesprijs voor benzine is zaterdag meer dan 1 cent per liter gestegen door de spanningen in het Midden-Oosten. Bij pompen van TotalEnergies en Texaco zijn er zelfs 2 cent per liter bijgekomen, volgt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers dat hierover dagelijks cijfers bijhoudt. Ook diesel is duurder dan een dag eerder.

De landelijke adviesprijs voor Euro95 bedraagt nu gemiddeld 2,122 euro, tegen 2,110 euro op vrijdag. Voor diesel gaat het nu om 1,841 euro. Dat is bijna 2 cent meer dan vrijdag. Deze adviesprijzen worden vooral langs de snelweg gevraagd. Elders is tanken vaak goedkoper.

Kenners voorspelden al dat automobilisten de situatie in hun portemonnee zouden gaan voelen. Na de aanval van Israël op Iran steeg de prijs voor olie op de wereldmarkt direct. "Komende tijd zal er hoe dan ook meer nervositeit zijn. Markten zullen de risicopremie blijven inprijzen voor het geval dat de boel escaleert", verklaarde energiedeskundige Hans van Cleef.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau