Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Cannabis in Haribo-snoep, meerdere mensen onwel

Redactie

In het Haribo-snoep dat woensdag werd teruggeroepen is cannabis gevonden. Dat laat een woordvoerder van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) weten na berichtgeving van Hart van Nederland. Meerdere mensen waren onwel geworden nadat ze het snoep hadden gegeten.

Het gaat om kilozakken van het product Happy Cola F!ZZ, met een houdbaarheidsdatum tot januari 2026. Eerder meldde snoepfabrikant Haribo dat er zakken in omloop zijn die bij consumptie "kunnen leiden tot gezondheidsklachten zoals duizeligheid".

De cannabis werd gevonden nadat meerdere mensen, zowel kinderen als volwassenen, ziek waren geworden na het eten van de colaflesjes. Zij maakten daarvan melding bij de politie. "Hoe de cannabis in de snoepjes terecht is gekomen, is vooralsnog onbekend. Hier wordt nader onderzoek naar gedaan door de politie", aldus de NVWA.

De zakken hebben de productiecode L341-4002307906. Consumenten krijgen van de snoepfabrikant de vraag om het product niet terug te brengen naar de winkel, maar naar het bedrijf op te sturen. Ze krijgen dan het aankoopbedrag terug. Verpakkingen met andere productiecodes kunnen volgens Haribo veilig geconsumeerd worden. Dat geldt ook voor andere Haribo-producten.

Het is nog onduidelijk wat de omvang is van de besmette partij snoep.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau