Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Omrijden door voorbereidingen NAVO-top: 'Hele randstad krijgt er last van'

Hans Stehouwer

De Johan de Wittlaan in Den Haag is sinds maandag vier maanden afgesloten in verband met de NAVO-top, op 24 en 25 juni. Langs de weg staat het World Forum, waar de top plaatsvindt. Op de weg komen twee tijdelijke gebouwen te staan. Het is een weg met veel verkeer, daarvoor zijn omleidingen ingesteld.

"Er moet een heel groot tijdelijk gebouw worden gebouwd", legt projectleider Peter van Heerwaarden uit in Goedemorgen Nederland op NPO 1. "We hebben geen andere plek, dus dat moest op de weg, helaas. We moeten een goede conferentieruimte maken en het World Forum zelf is te klein, dus we moesten uitwijken naar de weg."

"We gaan een bouwterrein inrichten de komende dagen", vertelt Van Heerwaarden over de plannen aan de Johan de Wittlaan. "Allerlei stoepen moeten eruit. De verkeerslichten moeten eruit en de lantaarnpalen moeten eruit. Dan heb je een vlakke ondergrond en kan het gebouw gebouwd worden. Dat gaat over twee weken beginnen."

Hond uitlaten

Lokale inwoners maken zich zorgen. Kunnen zij hun hond nog uitlaten? Kunnen klanten nog wel bij hun onderneming komen? "De periode dat het wat ingewikkelder wordt, is met name rond die top", luidt de boodschap van Van Heerwaarden. "We hebben nu de uitdaging om ervoor te zorgen dat het qua mobiliteit goed gaat lopen. Tijdens de top wordt het gebied helemaal hermetisch afgesloten en gelden er weer andere maatregelen, maar je kan hier nu gewoon je hond uitlaten of met de fiets overal langs."

Peter van Heerwaarden
Projectleider

“Tijdens de top wordt het gebied helemaal hermetisch afgesloten en gelden er weer andere maatregelen, maar je kan hier nu gewoon je hond uitlaten of met de fiets overal langs.”

Quote delen
  • Gekopieerd

Dagelijks rijden normaliter 15.000 voertuigen per rijrichting over de Johan de Wittlaan. "Al die mensen moeten nu op zoek naar een alternatief", weet Bianca Damink van de ANWB. "Die zijn er wel, maar daar moet je wel eventjes goed naar zoeken. Bijvoorbeeld op de site van de gemeente of door de borden te volgen. Dat heeft best wel wat voeten in de aarde al met al."

Het is al behoorlijk omrijden voor sommige mensen. "Bijvoorbeeld vanuit Kijkduin en het Westland komen ook heel veel mensen via deze weg naar de snelweg", aldus Damink. "Als je dan een andere route moet zoeken, bijvoorbeeld via de Wippolderlaan naar dVe snelweg, dan ben je al gauw tien tot twintig kilometer verder aan het rijden."

Meer wegen dicht

"Nu is het alleen maar deze weg in Den Haag, maar in die week rond de top heeft het nog veel meer voeten in de aarde", kijkt Damink vooruit. "De A5 bij Amsterdam gaat bijvoorbeeld dicht. Delen van de A4, de A44 en de N44 bij Wassenaar worden ook helemaal of gedeeltelijk in beide richtingen afgesloten. Dus dan heeft de hele randstad er last van."

Failed to load content from twitter.com. Status Code: 404

"Wij houden dat heel erg goed in de gaten en adviseren mensen om nu en ook dan echt de verkeersinformatie goed in de gaten te houden. Wellicht kan je op zoek naar alternatief vervoer. Je zal echt wel rekening moeten houden met heel veel extra reistijd in juni."

Zorgen en vragen

Fractievoorzitter van de VVD in Den Haag, Lotte van Basten Batenburg, merkt zorgen en vragen vanuit de buurt. "Er zijn mensen die echt wel elke dag in de file komen te staan, of bang zijn dat ze dat komen te staan. Het veroorzaakt overlast, maar de gemeente kan er veel aan doen om dat zo klein mogelijk te houden."

Volgens Van Basten Batenburg mogen we trots zijn op de NAVO-top in Den Haag. "Ongelofelijk trots zelfs. Het is het grootste evenement dat ooit georganiseerd is in Nederland. Ik vind het heel mooi dat dat hier gebeurt in Den Haag. Ik hoor ook heel veel mensen om mij heen die daar trots op zijn. Het is ook echt belangrijk dat we met de NAVO bij elkaar praten over de veiligheid in de wereld."


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau