Nieuw seizoen Formule 1 van start, maar Max is gefrustreerd: 'Hij zegt zelf dat hij niet gaat winnen'
Aankomend weekend start het nieuwe seizoen van de Formule 1 in Australië. Na de spannende titelrace vorig jaar is de grote vraag of Max Verstappen dit jaar weer aan de verwachtingen kan voldoen. Journalist bij Viaplay Amber Brantsen sprak hem afgelopen weekend.
Verstappen kende vorig jaar, ondanks het kampioenschap, een wisselvallig seizoen. "McLaren bracht update na update en waren erg dominant, ze wonnen ook de constructeurstitel", zegt Brantsen in Goedemorgen Nederland op NPO1. "Max zei eind vorig jaar tegen mij dat als Lando Norris in die McLaren niet zoveel fouten had gemaakt, dat hij de rijderstitel had gehad."
'Hij zegt dat hij niet gaat winnen'
Aankomende zondag vindt de eerste race van het seizoen weer plaats in Melbourne. "Hij zegt zelf dat hij niet gaat winnen. Het is een lastig circuit, hobbelig en het heeft scherpe bochten. Hij houdt van een auto die goed instuurt, maar dat is niet altijd het geval bij Red Bull. Dan doet de auto net niet wat de coureur wil. Op een circuit als Australië kom je jezelf daar tegen."
In de winter heeft Red Bull allerlei ontwikkelingen doorgevoerd. Of die veranderingen zijn vruchten afwerpen is nog maar de vraag. "Dat kunnen we pas zeggen tijdens de kwalificatie zaterdag."
Na de testdagen in Bahrein is RedBull met alle data aan de slag gegaan. "Maar ik heb niet het idee dat er een wonder ontstaat. McLaren wordt nog steeds als de favoriet gezien. Red Bull zit in de top vier, samen met Ferrari en Mercedes, maar staan op plek drie/vier."
Onoverwinnelijkheid voorbij
Dat betekent niet dat de strijd om het kampioenschap al gestreden is, benadrukt de presentatrice. "Het gaat om een goede auto, maar ook hoe de rijder daarmee omgaat. En om de update en de ontwikkeling in het seizoen."
Lang was Verstappen onoverwinnelijk, mede door zijn auto. Die tijden zijn inmiddels voorbij, "wat hij frustrerend vindt". "In 2023 won hij bijna alles, dat is lekker, maar een beetje saai voor ons als kijker. Ik verwacht nu veel meer strijd dan toen, dat zag je vorig seizoen ook al. Maar omdat de auto erg veel onderstuur heeft, zal er bij Max veel frustratie zijn. Daar houdt hij niet van."
Jongelingen
Dit seizoen zijn in de Formule 1 veel nieuwkomers. Van de twintig rijders zijn zes rookies. "Dat maakt het onvoorspelbaar. Drie zijn echt rookies en stappen nu in, en drie hebben al wat races gereden, waaronder Liam Lawson, de nieuwe teamgenoot van Verstappen." De Nieuw-Zeelandse coureur was sinds 2019 onderdeel van het Red Bull Junior Team en mag op zijn 23e zich bewijzen op het hoogste podium. "Als persoon staat hij stevig in zijn schoenen."
Ondanks dat ligt er een concurrentiestrijd op de loer met Verstappen, voorspelt Brantsen. "Hij moet wel de nummer twee zijn achter Verstappen. Als hij Max in de wielen gaat rijden, komen er problemen. Zijn rol is dat hij een teamspeler moet zijn en Max moet helpen, maar ik denk dat het zo'n mannetje is dat als hij de strijd aan kan gaan, hij dat zeker zal doen."