De bosbranden die Los Angeles teisterden zijn na bijna een maand onder controle.
ANP
Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd
Veiligheid

Grote branden bij Los Angeles volledig onder controle

Redactie

Twee verwoestende branden bij de Amerikaanse stad Los Angeles zijn volgens de autoriteiten in Californië volledig onder controle. Het gaat om branden die de namen Palisades Fire en Eaton Fire hebben gekregen. Ze hebben gebieden verwoest met een omvang van tientallen vierkante kilometers.

Het gebied aan de Amerikaanse westkust is weken geteisterd door branden, waarvan dit de grootste waren. Er vielen tientallen doden en schade loopt mogelijk in de honderden miljarden dollars. Op enig moment moesten 180.000 inwoners van Los Angeles County evacueren.

Brandweerlieden zeggen dat het vooral symbolisch is dat de branden nu 100 procent onder controle zijn. De laatste brandhaarden waren al geïsoleerd in bergachtig gebied. Dat een brand onder controle is, hoeft overigens niet te betekenen dat die ook al volledig is geblust.


Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau