Hoofdredacteur De Telegraaf faliekant tegen btw-verhoging: ‘We hebben straks de duurste kranten van Europa’
Ondanks felle weerstand wil het kabinet de btw-verhoging op kranten gewoon doorzetten. Nieuwsjunkies betalen straks niet 9 maar 21 procent belasting. Een schrikbeeld voor hoofdredacteur van De Telegraaf Kamran Ullah. ''We worden de koploper. We staan qua btw op kranten straks boven Bulgarije en Hongarije'', waarschuwt hij in Goedemorgen Nederland op NPO 1. Hij trekt vandaag naar Den Haag om het voorstel in de papierversnipperaar te krijgen.
Het sloeg in als een bom in medialand. De coalitie van PVV, VVD, NSC en BBB wil de btw op onder andere kranten vanaf 2026 verhogen om de begroting rond te krijgen. ''Dit is op een namiddag door Geert Wilders bedacht'', brieste D66-partijleider Rob Jetten eerder.
''Er is geen enkele vader van dit voorstel. Dat maakt het extra pijnlijk. Alle partijen zeggen dat ze dit niet willen'', reageert Ullah. Hij vervolgt: ''Het kabinet heeft veel ambities. De asielcrisis, de woningbouw, meer veiligheid. Iedereen snapt dat het ergens van betaald moet worden. Hoe kunnen we meer inkomsten krijgen? Door de belasting te verhogen. Dat is het!''
Ontvang je al onze gratis nieuwsbrief? Meld je hier aan en mis niets van WNL!
Opzeggen
De coalitie denkt tussen de 200 en 300 miljoen euro binnen te harken met de btw-verhoging op journalistiek. ''Dat is echt veel geld. Ze houden er echter geen rekening mee dat veel mensen hun abonnement zullen opzeggen. Dat betekent juist minder inkomsten aan btw. Uit onderzoek blijkt dat 270.000 huishoudens hun abonnement gaan opzeggen'', aldus de hoofdredacteur.
Hoewel het wensdenken is, hoopt Ullah dat de btw op kranten volledig geschrapt wordt. ''Kijk naar België. Daar is het 0 procent.''