Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

VVD stemt niet mee met coalitiegenoten: cashlimiet op 3000 en niet 10.000 euro

Redactie

De Tweede Kamer heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een wettelijk verbod op contante betalingen vanaf 3000 euro. Een voorstel van de coalitiepartijen NSC, PVV en BBB om de grens op te trekken naar 10.000 euro, haalde het niet.

Met een limiet op cashbetalingen wil het kabinet witwassen van geld door criminelen tegengaan. Over de grens van 3000 euro ontstond bij de behandeling van de wet in de Tweede Kamer discussie. Sommige partijen vonden die onnodig streng en vreesden dat dit de economie zou kunnen schaden.

Criminelen onderdrukken

De ministers Eelco Heinen (Financiën) en David van Weel (Justitie en Veiligheid) benadrukten juist dat het onverstandig zou zijn de limiet te verhogen. Dan zou Nederland soepeler regels kennen dan landen als België en Frankrijk en dat kan criminele netwerken juist hierheen lokken, waarschuwden de VVD'ers.

De indieners van het wijzigingsvoorstel kregen steun van alleen DENK, SGP, JA21 en FVD. Dat was niet genoeg voor een meerderheid. NSC stemde uiteindelijk wel in met het wetsvoorstel, PVV en BBB niet. De VVD was al langer uitgesproken voorstander.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau