Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Duitse minister wil strengere wetten na terreuraanslag Solingen

Redactie

In regeringskringen in Berlijn wordt opgeroepen tot aanscherping van wapenwetten na de door de radicaalislamitische IS opgeëiste aanslag in het West-Duitse Solingen. Drie mensen werden doodgestoken. Minister en vicekanselier Robert Habeck, de plaatsvervanger van kanselier Olaf Scholz, wil onder meer een betere handhaving op steekwapens.

Bepaalde wettelijke hervormingen zijn gewoonweg rechtvaardig en noodzakelijk, aldus de minister op sociale media. "Niemand in Duitsland heeft een steek- of slagwapen nodig in de openbare ruimte. We leven niet meer in de middeleeuwen."

Habeck noemt de islamitische terreur een van de grootste bedreigingen voor de veiligheid in het land. Een 26-jarige afgewezen Syrische asielzoeker heeft de aanslag bekend, aldus de politie.

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau