Tekstgrootte
Artikel delen
  • Gekopieerd

Schoof: noodzakelijke maatregelen zullen genomen worden na aanslag

Redactie

Premier Dick Schoof heeft zondag contact gehad met de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) over de aanslag op Donald Trump. De NCTV en de inlichtingendienst monitoren de situatie in Nederland en als er noodzakelijke maatregelen nodig zijn dan worden die genomen, zei Schoof zondagmiddag tegen verzamelde pers bij het ministerie van Algemene Zaken. "Wij moeten er met elkaar voor zorgen dat politici hun werk vrij, ongestoord en veilig kunnen doen."

De premier gaf aan verder niks te kunnen zeggen over beveiligingsmaatregelen, omdat daar nooit mededelingen over gedaan worden. PVV-leider Geert Wilders zei zondag op X dat hij meer veiligheidsmaatregelen voor bedreigde politici, zoals hijzelf, wil.

Schoof benadrukte dat hij het belangrijk vindt dat "we ons goed beseffen" wat er in Amerika is gebeurd. "Dat we natuurlijk absoluut niet willen dat dat in Nederland gebeurt. Tegelijkertijd kan je risico's nooit uitsluiten. En dan is het belangrijk om ook weer het statement te herhalen dat elke politicus, ongeacht politieke achtergrond, zijn werk vrij en veilig kan doen."

Ook de moeite waard
Meest gelezen
Korte WNL video's
Meer van WNL
Steun WNL

Word lid. Het telt.

Waardeert u onze programma's? Steun WNL dan met de jaarlijkse bijdrage van slechts €8,50, de wettelijk minimale verplichte bijdrage voor omroepen.

Hiermee helpt u ons journalistieke geluid te behouden en voorkomt u dat WNL zijn publieke status en zendtijd verliest.

€ 8,50 per jaar

Word lid van WNL
Goedemorgen Nederland Op Zondag Stand van Nederland Café Kockelmann In de kantine Sven op 1 Het Misdaad- bureau